Witryna Akademii Familijnej

Strona internetowa Akademii Familijnej


 

"Jedna z historii w naszym kursie jest zatytułowana Normalna rodzina i opowiada o rodzicach dwójki małych dzieci, którzy mają normalne - w swoim przekonaniu - problemy z dziećmi: jedno z nich nie chce spać samo, więc rodzice zabierają je do swojego łóżka, inne po zjedzeniu dużej ilości słodyczy nie chce jeść kolacji itp. Rodzice stwierdzają, że są typową rodziną, która nie potrzebuje większych zmian, ponieważ takie same problemy mają ich znajomi. My staramy się zmienić takie stereotypy!"

Program ma na celu pomóc rodzicom zdobyć umiejętności w zakresie wychowania dzieci. Dostarcza on wielu sugestii i pomysłów dotyczących możliwości pracy nad ich rozwojem.

Program obejmuje kształcenie rodziców-liderów przez specjalistów z Hiszpanii oraz kursy, na których liderzy dzielą się zdobytą wiedzą. Seminaria powadzone są metodą studium przypadku. Grupy zastanawiają się nad rozwiązaniem rzeczywistych sytuacji rodzinnych.

Kurs nie podaje gotowych rozwiązań, ale skłania do przemyślenia i jest inspiracją do zmiany dotychczasowego stereotypowego postępowania.


 

Strony w Joomla :: SOLmedia.pl 2021