Witryna Akademii Familijnej

Strona internetowa Akademii Familijnej


 

"Jedna z historii w naszym kursie jest zatytułowana Normalna rodzina i opowiada o rodzicach dwójki małych dzieci, którzy mają normalne - w swoim przekonaniu - problemy z dziećmi: jedno z nich nie chce spać samo, więc rodzice zabierają je do swojego łóżka, inne po zjedzeniu dużej ilości słodyczy nie chce jeść kolacji itp. Rodzice stwierdzają, że są typową rodziną, która nie potrzebuje większych zmian, ponieważ takie same problemy mają ich znajomi. My staramy się zmienić takie stereotypy!"

Program ma na celu pomóc rodzicom zdobyć umiejętności w zakresie wychowania dzieci. Dostarcza on wielu sugestii i pomysłów dotyczących możliwości pracy nad ich rozwojem.

Program obejmuje kształcenie rodziców-liderów przez specjalistów z Hiszpanii oraz kursy, na których liderzy dzielą się zdobytą wiedzą. Seminaria powadzone są metodą studium przypadku. Grupy zastanawiają się nad rozwiązaniem rzeczywistych sytuacji rodzinnych.

Kurs nie podaje gotowych rozwiązań, ale skłania do przemyślenia i jest inspiracją do zmiany dotychczasowego stereotypowego postępowania.


 

FWM prowadzi program stypendialny, który umożliwia niezamożnym studentom pozyskanie środków finansowych. Pieniądze pozyskane z Fundacji pozwalają studentom studiować na najlepszych uczelniach, uczestniczyć w dodatkowych kursach oraz mieszkać w dobrych warunkach sprzyjających nauce.

Program stypendialny prowadzony jest wraz z fundacjami prowadzącymi małe domy akademickie. To właśnie dyrektorzy tych domów wysuwają kandydatów na stypendystów.

Pomoc finansowa ma formę zwrotnej po zakończeniu studiów pożyczki. W ten sposób fundusz stypendialny może pomagać coraz to nowym zdolnym studentom.

Projekt "Saxum"

Ośrodek Saxum w Ziemi Świętej będzie miejscem do pogłębienia wiary i odnowy duchowej.  Po odwiedzeniu miejsc związanych z historią judeo-chrześcijańską, pielgrzymi będą mogli w Saxum pogłębić w ciszy to, czego doświadczyli. 
 
Celem projektu jest także wspieranie zrozumienia i relacji między różnymi kulturami obecnymi w Ziemi Świętej, szczególnie poprzez dawanie pielgrzymom możliwości odkrywania historycznych i archeologicznych korzeni wiary chrześcijańskiej. W Multimedialnym Ośrodku Informacyjnym Saxum, odwiedzający będą mieli możliwość bliższego poznania historii Ziemi Świętej oraz życia Jezusa, dzięki interaktywnej bibliotece audiowizualnej. 
   

  Ośrodek konferencyjny Saxum:

Jest to ośrodek, w którym będą organizowane zajęcia i kursy formacyjne. Ośrodek będzie wyposażony w:

- 50 pokoi
- kaplicę
- bibliotekę
- pokoje dzienne
- ogrody

Międzynarodowy Ośrodek Kształcenia Zawodowego w dziedzinie zarządzania usługami, szkolący młode kobiety z okolicy.

 

Multimedialny Ośrodek Informacyjny Saxum:

Ogólnodostępny ośrodek umożliwiający odwiedzającym:

1. korzystanie z sakramentów pokuty i Eucharystii.

2. interaktywne poznanie Miejsc Świętych z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, w celu lepszego ich zrozumienia.

3. uczestnictwo w programach szkoleniowych dla specjalistów, szczególnie dla przewodników turystycznych.

Ośrodek informacyjny wyposażony będzie m.in. w 

• salę auditoryjna
• bibliotekę audiowizualną
• makietę Jerozolimy
• wystawę artefaktów biblijnych 
• miejsce do wypoczynku
   

 Zdjęcia z postępów budowy Saxum

Październik 2016 r.

Saxum 10 16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Styczeń 2016 r.

 Widok na budowę (styczeń 2016)

Wrzesień 2015 r.   

Zdjęcia z września 2015 r.

 

Filmiki o projekcie Saxum (napisy po angielsku)

  

To the Holy Land from Sicily. The first Italian “Saxum Pilgrimage” from Saxum Foundation on Vimeo.

 

You can still be part of Saxum from Saxum Foundation on Vimeo. 

 

Jak wspierać Saxum?

W Polsce podmiotem współpracującym w zbieraniu funduszy na ten projekt jest: 
 
Fundacja Współpracy Międzynarodowej 
ul. Marszałkowska 83 m. 6
00-683 Warszawa 
 
Konto numerze 11 1240 5989 1111 0010 3334 1272
 
IBAN:   PL 11 1240 5989 1111 0010 3334 1272
Kod SWIFT: Pekao SA, PKOPPLPW

 

Kontakt

Wszelkich informacji udziela Pan Heros David Musial  - e mail: h.d.musial @ gmail.com

Więcej o projekcie: http://saxum.org/

Dziękujemy serdecznie za wsparcie projektu Saxum!

 

Dworek w Bożej Woli
 
Fundacja FWM wspierała akcję zbierania funduszy na remont części budynków w Centrum Formacyjno-Konferencyjnym "Dworek" w Bożej Woli k. Mińska   Mazowieckiego. Organizowane tu różnorodne kursy i inne plany służą każdemu, kto pragnie rozwijać się w oparciu o tradycję chrześcijańską i całościową wizję osoby. 
 
 Po ponad 20 latach nieprzerwanego działania starsza część budynków ("Dworek") wymagała pilnych napraw. 
 
Remont "Dworku" trwał od marca do listopada 2014 r. Dziękujemy wszystkim darczyńcom! 
 
By się dowiedzieć o aktualnych potrzebach "Dworku", na które FWM zbiera środki kliknij tutaj
 
FWM współpracowała i dawała w pierwszych latach oparcie i impuls do tego, by Stowarzyszenie Sternik rozpoczęło tworzenie szkół i przedszkoli. Nowe placówki oświatowe działają na bazie doświadczeń hiszpańskiej fundacji Accion para la Educaccion, prowadzącej kilkadziesiąt szkół tego typu. 

Szkoły oferują najwyższe standardy edukacyjne. Jednak zadaniem nauczycieli nie jest tylko przekazywanie uczniom wiedzy. Dbają oni o pełny rozwój osobowości uczniów. Szkoły stawiają na integralne wychowanie. Do każdego ucznia przyporządkowany jest tutor, który dba o rozwój jednostek. Współpracuje on z rodzicami ucznia - szkoła i rodzice razem dbają o to, aby dziecko zdobywało nową wiedzę i cnoty ludzkie.

W warszawskiej Falenicy działają dwie szkoły Stowarzyszenia - męska i żeńska oraz koedukacyjne przedszkole. Działające przedszkole i szkoły są wzorem dla kolejnych placówek w innych miastach kraju.

Strony w Joomla :: SOLmedia.pl 2021